Bu gizlilik bildirimi, ColliCare Group'un kişisel verilerinizi toplama ve işleme yöntemiyle ilgilidir.
Yalcin Geceren

Yalcin Geceren

Managing Director Türkiye

 Gizlilik beyanı, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerdeki işletmeler/departmanlar dahil olmak üzere tüm ColliCare Grubu için geçerlidir.

ColliCare, harici şirketlerin/hizmetlerin web sitelerine bağlantılar paylaştığında, bu siteye girdiğinizde gizlilik bildirimi ile ilgili mevcut sorumluluğumuz geçerliliğini yitirir. Bu bildirimde aksi belirtilmedikçe kişisel verilerinizi paylaşmayız ve harici web sitelerinde paylaşılan kişisel verilere erişmeyiz veya bunları işlemeyiz.

 
1. Veri Denetleyicisi

ColliCare Group sizden topladığımız kişisel verilerin veri denetleyicisidir.

ColliCare Group deniz taşımacılığı, kara yolu taşımacılığı, üçüncü taraf lojistik, hava yolu taşımacılığı, dağıtım ve depolama için lojistik hizmetler geliştiren ve sunan bir lojistik grubudur.

ColliCare Group'un merkezi Norveç'tedir ve dünyanın hemen hemen her yerinde bulunan temsilci ağına ek olarak grubun İsveç, Danimarka, Hollanda, Almanya, Litvanya, Türkiye, İtalya, Finlandiya, Çin ve Hindistan'da çok sayıda iştiraki bulunur.

ColliCare Group öncelikli olarak kurumsal müşterilere hizmet sunarken e-ticaret açısından özel şahıslara da hizmet vermektedir.


“ColliCare" aşağıda gruptaki şirketlerin tümü için müşterek bir ad olarak kullanılmıştır.

2. Verileri işlemenin amacı

Kişisel veriler, ColliCare'ın müşteri ilişkilerini gerçekleştirmek adına yapılmasını taahhüt ettiği görevleri ve hizmetleri yerine getirmesinin gerektiği durumların yanı sıra yasal hükümler, kamu düzenlemeleri ve/veya müşteri ile yapılan özel anlaşmalar gereği gerçekleştirilmesi gereken görevlerin yerine getirilmesinin gerektiği durumlarda toplanır.

 

Kişisel verilerinizi aşağıdaki amaçlarla kullanacağız

  • hizmetlerimizi size sunmak amacıyla: Kişisel verilerinize web sayfalarımıza girebilmeniz ve bir fiyat için talebinizi kaydedebilmemiz veya malların nakliyesi için siparişte bulunabilmeniz gibi hizmetler için ihtiyacımız var

  • hizmetlerimizi özelleştirmek ve size tavsiyeler ve ilgili pazarlamayı sunmak amacıyla: Kişisel verilerinize haber bültenlerinin ve diğer somut materyallerin web sayfalarımız ve diğer kanallar aracılığıyla size ulaştırılması gibi hizmetler için ihtiyacımız var

  • sizi muhtemel bir aday olarak değerlendirmek amacıyla: Özgeçmişinizi kaydettiyseniz sizi açık pozisyonlar için muhtemel bir aday olarak değerlendirmek amacıyla kişisel verilerinize ihtiyacımız var

  • istatistikleri toplamak, verileri bir araya getirmek ve web sayfalarımızı ve hizmetlerimizi yönetmek amacıyla: ColliCare'ın kullanıcılar hakkında kullanıcıların web sayfalarımıza nasıl eriştiğini bulmak ve web sayfalarımızı kullanan kullanıcıların genel kullanıcı şablonunu izlemek gibi amaçlarla daha fazla bilgi edinebilmesi için veriler toplanır ve sınıflandırılır. Bu, web sayfalarımızı geliştirmek ve ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla yapılır

3. Bunun hukuki dayanağı nedir?

Hukuki dayanağı, grubun kişisel verileri işlemek üzere sahip olduğu yetkidir.

Kişisel veri işlemelerinin tümü potansiyel müşteri sorgularına veya sözleşmeli müşterilerden/ortaklardan alınan onaylara dayalıdır.

Kişisel veriler açıklanmadığından ve toplanan bilgiler yalnızca ColliCare'ın faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kullanıldığından onay, verilerin üçüncü bir taraf aracılığıyla işlenmesi adına talep edilmez.

4. Ne tür veriler işlenmektedir?

Hem kişisel veriler hem de kişisel olmayan verileri yönetiyoruz. Kişisel veriler sizi bir birey olarak tanımlayan verilerdir. Kişisel olmayan veriler kimliğinizi açığa çıkarmayan veriler ve diğer bilgilerdir.


Kişisel veriler

ColliCare aşağıdaki bilgileri toplar ve işler

  • haber bültenlerine üye olduğunuzda ColliCare'dan güncel haberlere ilişkin bir e-posta alırsınız. E-postayı doğru aboneye gönderebilmemiz üzere adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi kaydetmeniz gerekir

  • e-posta gönderimi gibi yollarla ColliCare'ın web sayfalarında bir soru paylaştığınızda ad, e-posta adresi, telefon numarası ve kimlik numarası (yalnızca gümrük muayenelerinde) dahil olmak üzere ilgili bilgiler depolanabilir. Sorgunuza cevap verebilmek amacıyla bu bilgilerin kaydedilmesi gereklidir. Sorgu takibi açısından bu çok iyi bir yöntemdir

  • ColliCare'in web sayfalarında, örneğin bize bir e-posta göndererek veya bir form göndererek bir soruşturma gönderirseniz, isim, e-posta adresi, telefon numarası ve kimlik numarası (yalnızca gümrükleme işlemlerinde )   dahil olmak üzere ilgili bilgiler saklanabilir. Bu, taleplerinizi takip etmenin iyi bir yoludur

 

Kişisel olmayan bilgiler (web analizi ve tanımlama bilgileri)

ColliCare, ColliCare web sayfalarının ziyaretçileri hakkında kimliksiz bilgileri/kişisel olmayan bilgileri de toplar ve işler. Google Analytics gibi yaygın olarak kullanılan İnternet teknolojilerini kullanarak kullanıcılarımız hakkında bilgiler topluyor, böylelikle mümkün olan en iyi işlevsellik olanağını ve web sayfalarımızda verilen bilgilerin daha fazla sadeleştirilmesi olanağını sağlıyoruz. Bu bilgiler bilgisayarınızın tarayıcısından edinilir ve işletim sistemi, web tarayıcısı yazılımı ("Microsoft Internet Explorer" gibi), ekran çözünürlüğü ve gönderen web sayfası bilgilerini de içerebilir. 


"Tanımlama Bilgileri", web sayfasının tarayıcınıza bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda kaydedip kaydetmeyeceğinizi sorduğu küçük bilgi kapsülleridir (metin dosyaları). Bu sayede web sayfası zamanla eylemlerinizi veya tercihlerinizi hatırlayacaktır. ColliCare'ın web sayfaları ziyaretçilerin web sayfalarımızı nasıl kullandığı hakkında istatistikler ve bilgiler toplamak amacıyla tanımlama bilgilerini kullanır. Deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olacak raporlar oluşturuyor ve bilgilerinizi birleştiriyoruz. Araçlar birinci taraf tanımlama bilgilerini yalnızca veri toplamak amacıyla kullanır. Bu tanımlama bilgileri ve toplanan veriler anonimleştirilir ve kimliğinizi tespit etmek amacıyla kullanılamaz.

 

5. Bilgiler nereden alınır?

Bilgiler/kişisel veriler, web sayfalarımıza entegre formlardan toplanır.

6. Bilgi vermek isteğe bağlı yapılan bir eylem midir?

Evet, haber bültenlerine üye olmak, pozisyonlara başvurmak veya ColliCare ile iletişime geçmek ve bilgilerinizi bu şekilde paylaşmak isteğe bağlıdır. Bilgilerinizi geri çekmek isterseniz e-posta gönderebilir veya doğrudan şirketi arayabilirsiniz, aşağıda yer alan 11. maddeye bakın. Ayrıca müşteri, şirket adresine gelebilir veya şirkete normal bir posta gönderebilir. İletişim formunda müşteriden tüm alanları doldurması istenir. Bu istenmeyen postalar ve diğer şüpheli sorgulardan da kaçınmak içindir.

7. Bilgiler üçüncü taraflarla paylaşılır mı?

Hukuki bir dayanağı olmadığı müddetçe bilgiler üçüncü taraflarla paylaşılmaz. Genellikle sizinle yapılan bir anlaşma veya bilgileri paylaşmamızı zorunlu kılan hukuki bir dayanak, bu dayanağın örnekleri olarak sayılabilir. ColliCare'ın farklı ortakları ve alt yüklenicileri vardır. Müşteri üçüncü bir tarafın sunduğu bir hizmeti satın almayı seçerse bilgiler paylaşılmadan önce müşteri bu konuda bilgilendirilir.

Bizim adımıza kişisel verileri toplaması, depolaması veya işlemesi amacıyla alt yüklenicileri ve/veya iştirakleri kullanıyoruz. Alt yüklenicileri ve/veya iştirakleri taşımacılık görevlerinin yerine getirilmesi, bilgi teknolojileri hizmetlerinin hükümleri, web sayfalarımızın gelişimi, işletilmesi, bakımı ve çerezlerin işlenmesi ile bağlantılı olarak kullanıyoruz. Bu gibi durumlarda veri yönetiminin tüm safhalarında bilgi güvenliğinin korunması için anlaşmalar yaptık.

Alt yüklenici ve/veya iştirak, kişisel verileri AB/AEA bölgesi dışında işlerse bu durum üçüncü ülkelere aktarım ile ilgili AB standart sözleşme hükümlerine bağlı olur.

8. Bilgiler nasıl depolanır ve silin

ColliCare tarafından işlenen kişisel veriler, sistemlerimizde, örneğin; CRM bilgisi / haber bültenleri ve CV kaydı dahil olmak üzere diğer formlar/gönderimler için Destinet/CMS için SuperOffice. Gönderilen formdaki kişisel bilgiler web sitemizden silinmesinden 60 gün öncesine kadar saklanacaktır.

Müşteri talebi üzerine ilgili verilere manuel olarak erişir ve bu verileri sileriz. Ayrıca kişisel verilerinizi yalnızca toplanma amaçlarının gerektirdiği süre zarfı içinde depolarız. Bu; örneğin, onayınıza bağlı olarak işlediğimiz kişisel verilerin onayınızı geri çekerseniz silineceği anlamına gelmektedir. Sizinle yaptığımız bir anlaşma gereği işlediğimiz kişisel veriler anlaşma tamamlandığında ve anlaşmaya dayalı ilişkiden doğan yükümlülüklerin tamamı yerine getirildiğinde silinecektir.

İşletim sistemlerindeki kişisel verilerin korunması müşteri ilişkileri kapsamındadır ve buna uygun şekilde işlenir.

9. Kayıtlı kişilerin hakları nelerdir ve ülkelere özgü hangi yasalar uygulanır?

Kişisel verilerin işlenmesine yönelik verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekme hakkına sahipsiniz. Ayrıca istediğinizde verilerinize erişme veya kişisel verilerinizin düzeltilmesini veya silinmesini sağlama hakkına da sahipsiniz.

ColliCare temsil edildiğimiz ve/veya ticari ilişkilerimizin bulunduğu ülkelerde uygulanan yasalarla uyumlu olarak yönetilir. ColliCare, kişisel verileri söz konusu ülkenin yasaları ve AB Genel Veri Koruma Tüzüğü (bağlantı) ile aynı doğrultuda işler.

10. Veriler nasıl korunur?

ColliCare müşteri verilerini kendi parola kontrollü sunucusunda depolar. Somut bir arşiv yoktur ve müşteri veri tabanı bilgisayarlarda yerel olarak depolanmaz.

ColliCare'ın, tamamının ortak müşteri veri tabanına erişimi olduğu pek çok iştiraki vardır. Bunun amacı müşterilere hem iştirakler hem de ulusal sınırlar arasında mümkün olan en iyi lojistik hizmet hükümlerini sunmaktır.

11. İletişim bilgileri

Bu bildirim veya kişisel verileri nasıl işlediğimiz hakkında sorularınız veya yorumlarınız varsa lütfen [email protected], adresi üzerinden bizimle iletişime geçin, + 47 69 20 95 00 telefon numarasını arayın veya ColliCare Logistics AS, Deliveien 10, 1540 Vestby, Norveç adresine bir mektup gönderin veya bizi bu adreste ziyaret edin.

12. Şikayetler

Kişisel verileri işlememizin burada açıkladığımız şekilde olmadığını veya kişisel gizlilik tüzüğünü ihlal ettiğimizi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Norveç Veri Koruma Kurumu'na da şikayette bulunabilirsiniz. Veri Koruma Kurumu ile nasıl iletişim kuracağınız hakkında bilgi sahibi olmak için web adreslerine göz atın: https://www.kvkk.gov.tr/

13. Bildirimdeki değişiklikler

ColliCare, Kişisel Gizlilik Bildirimi'ni değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar. Değişikliklerin tümü yayınlanma tarihinde yürürlüğe girer. Değişikliklerin tümü, hem yeni hem de önceden toplanmış kişisel veriler için geçerlidir

Sayfanın üst kısmındaki "son güncellemeler" bölümünden değişiklikleri takip edebilirsiniz.

 
Müşteri Hizmetleri +90 212 809 1313

...E-posta gönderin Şirkete E-Posta